گشت و گذار

بسیاری از مسافران خارجی متوجه می شوند که سفر در ایالات متحده غالبا با شیوۀ سفری که با آن آشنا هستند، تفاوت دارد.

گشت و گذار شدن در کشور پهناور ایالات متحده با سفر در سایر کشورها متفاوت است. در حالی که برخی قسمت های ایالات متحده بسیار پر جمعیت است، بخش های دیگر چنین نیستند. به این معنی که در بعضی از شهرها وسایل نقلیۀ عمومی فراوان است، خصوصا شهرهایی که دارای مراکز بزرگ هستند، اما در برخی مناطق، شرایط جغرافیایی و اقتصادی داشتن اتومبیل را ضروری می سازد. از جایی به جایی رفتن مستلزم سفر با هواپیما، قطار، اتوبوس، یا اتومبیل، و گاهی هم تلفیقی از برخی از این وسایل است.

بسیاری از مردم برای سفر از منطقه ای به منطقۀ دیگر و یا حتی در یک منطقه خاص از هواپیما استفاده می کنند. هر چند کشورهایی مانند ژاپن، چین و بسیاری از کشورهای اروپایی دارای خطوط آهن سریع السیر هستند، مانند قطار فوق سریع ژاپن، یا یورواستار، اما خدمات قطارهای سریع السیر در ایالات متحده، متدوال نیست. تنها در کریدور شمال شرق، و قطارهای امترک خطوط راه آهن سراسری هستند که با قطار سریع السیر آسلا، شهرهای نیویورک، بوستون، فیلادلفیا، بالتیمور و واشنگتن را با سرویس سریع به یک دیگر مرتبط می کنند. خط ریلی اَمترک سرویس های قطاری نیز برای تماشای مکان های دیدنی در غرب ایالات متحده در اختیار می گذارد، مانند خطوط کالیفرنیا زفیر و کوست استارلایت.

شرکت هایی مانند گری هاوند و تریلویزدارای اتوبوس های مسافرتی، و خدماتی برای سفرهای دور در سراسر ایالات متحده هستند؛ شرکت های مسافرتی منطقه ای مانند مگاباس و بولت باس هم در برخی مسیرهای همگانی و رایج، در هزینه سفر تخفیف می دهند.

نوع وسایل نقلیۀ عمومی، از شهری به شهر دیگر متفاوت است. خدمات قطار زیرزمینی و شبکۀ اتوبوسرانی گسترده را می توان در شهرهای بزرگ مانند نیویورک یافت؛ شرکت های اتوبوسرانی، تورهای گردشی هم در شهرهای بزرگ آمریکا ارائه می دهند.

وندل کاکس، رئیس شرکت دموگرافیا، شرکت مشاور راهنمای عمومی واقع در بلویل، ایلینوی می گوید، کرایه اتومبیل هنوز هم بهترین راه برای سفر در آمریکا است.

کاکس می گوید، این کار خیلی راحت انجام پذیر است و همه جا در دسترس است.

دان کاسپر، مدیرعامل شرکت LEC، شرکت مشاور اقتصادی و مالی در کیمبریج، ماساچوست، اضافه می کند، قیمت بنزین در آمریکا از بسیاری کشورهای دیگر ارزان تر است. و همین امر، موجب مقرون به صرفه بودن کرایه اتومبیل است.

کاسپر می گوید، به جهت پهناور بودن کشور و این که تراکم جمعیت در بسیاری از نقاط آن طوری نیست که نیازی به وسایل نقلیۀ عمومی احساس شود، با کرایه کردن اتومبیل می توان از مسیرهای غیرمعمول نیز دیدن کرد. اتومبیل کرایه ای امکان برنامه ریزی فردی و انتخاب بیشتری برای تنظیم سرعت سفر و جابجا شدن را هم می دهد.

برای کرایه اتومبیل، شرکت های مربوطه معمولا از رانندگان درخواست ارائۀ گواهینامۀ معتبر و کارت های اعتباری شناخته شده می کنند؛ این شرکت ها قبل از کرایه دادن اتومبیل به خارجی ها باید از اعتبار مدارک آن ها اطمینان حاصل کنند. در صورتی که گواهی نامۀ فرد معتبر باشد و بتواند اعتبار آن را ثابت کند، معمولا نیازی به داشتن گواهینامۀ بین المللی نیست، مگر در ایالت جورجیا که از رانندگانی که گواهینامه شان به زبان انگلیسی نباشد، در خواست گواهینامۀ بین المللی می شود.