۱۰ شهر برتر آمریکا

هر ساله، تعداد زیادی از میلیون ها تن گردشگر خارجی (شامل گردشگران کانادا و مکزیک) که برای دیدن از ایالات متحده به این کشور سفر می کنند بیشتر وقت خود را در چند شهر می گذرانند، 10 شهر برتری که در این جا فهرست شده اند. بعضی از این شهرها برای وارد شدن به شلوغی و غوغا مناسب هستند و برخی برای فرار از آن.

شهر نیویورک

نیویورک دارای دیدنی هایی مانند وال استریت، منطقۀ تماشاخانه ها، ساختمان امپایر استیت، مجسمۀ آزادی، موزه هایی در سطح جهانی، و اغذیه فروشان دوره گرد است که خوراکی های همۀ کشورهای جهان را ارائه می دهند. این شهر درخور توجه همۀ جهان است. هر سرآشپزی که رستورانی در این شهر باز می کند، هر طراحی که کارهای خود را در این شهر ارائه می دهد، و هر هنرمندی که آثارش را در گالری های این شهر به نمایش می گذارد، هیجانی را که در هر تکه از این سیب بزرگ جریان دارد، احساس می کند. بازدید کنندگان هم این انرژی را جذب می کنند، چه تحت تأثیر چراغ ها و نورهای باشکوه میدان تایمز باشند و یا مشغول دیدن از آثار هنرمندانی که کارهای دستی شان را در پارک میدان یونیون به نمایش می گذارند.

http://www.nycgo.com

لس آنجلس

بهترین تعریفی که می توان ازلس آنجلس به دست داد، با دو محلۀ معروف آن است. هالیوود، سرشار از زرق و برق، تجمل و جاذبه های شهرت است. در این جا معروف ترین ستاره های سینمای جهان را می توان دید. گردشگران حین قدم زدن در خیابان رودیو و خیابان تجاری سانست، و یا هنگام گرفتن عکس یادگاری در مقابل تماشاخانۀ تاریخی چینی گرومن، می توانند این چهره های مشهور را ملاقات کنند. قرینۀ این صحنه ها، سبک زندگی در محلۀ ساحل ونیس است. این محل که دارای بلواری در کنارۀ اقیانوس است- جاذبه ای برای هر نوع آدم با هر نوع سلیقه ای- یکی از بهترین مکان ها برای تماشا کردن مردم و رهگذران است.

www.discoverlosangeles.com

سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو شهری است با بادهای ملایمی که از سوی اقیانوس آرام می وزد. وضعیت هوا تعیین کنندۀ تصمیماتی است که ساکنان و گردشگران می گیرند. پارک گلدن گیت، با مسیرهای پیاده روی، سواحل مهمان نواز و چشم انداز پل افسانه ای گلدن گیت، در روزهای آفتابی جذابیت خاصی دارد، حتی اگر کمی هم نسیم سرد بوزد. در روزهای ابری می توان در بخش های داخلی شهر به سواری با واگن های مسافرکش پرداخته و یا به گشت و گذاری برای بازدید از معماری شهر رفت، از جمله “پینتد لیدیز”، خانه های یک شکل دوران ویکتوریا و ادوارد که بر روی بلندی های شیب دار شهر بنا شده و غالبا از آنها عکسبرداری و فیلمبرداری می شود.

www.onlyinsanfrancisco.com

میامی و سواحل میامی

میامی و سواحل آن، مانند آهنگ تند رقص، و صرف نظر از ساعت روز، دارای ضرباهنگی دائم است. ساوت بیچ محل تجمع مردم خوش قیافه است و ایستگاه های نجات غریق آن به سبک آردکو ساخته شده اند. وقتی هوا تاریک می شود، خیابان اوشن که با نورهای نئون سبز و سرخ و آبی و صورتی روشن می شود، تبدیل به صحنه ای باشکوه و مجلل می گردد که همتای آن را در هیچ جای دنیا نمی توان یافت. فرهنگ اسپانیایی همیشه زنده است و در انواع غذاها و محله هایی مانند لیتل هاوانا منعکس می شود؛ در آن جا مردان به زبان اسپانیایی حرف می زنند و در حال دود کردن سیگار برگ و بازی دومینو در کاله اوچو(خیابان هشتم)، سر به سر هم می گذارند و مزاح می کنند.

www.miamiandbeaches.com

اورلاندو

منطقۀ اورلاندوی بزرگ، سرزمین فرار نهایی است. در این شهر مسئلۀ مهاجرت به حال خود رها شده است. حتی خلاق ترین بازدید کنندگان هم تسلیم دنیای دیسنی و پارک های استودیوهای فیلمسازی یورنیورسال، یا هر نوع سرگرمی دیگری که برچسب دیسنی داشته باشد، می شوند. اما اورلاندو فقط هم مقصد رؤیاها، تصورات و شخصیت های با لباس مبدل نیست. بازدیدکنندگان از مرکز شهر شاهد سبک معماری مختلط هستند، از خانه های سبک ویکتوریا گرفته تا آسمان خراش ها. در این قسمت از شهر فروشگاه های لباس و رستوران های متعددی وجود دارد و زندگی شبانۀ آن زنده و پر تحرک است. کسانی که به فضاهای طبیعی علاقمند اند، می توانند در پارک دریاچۀ ائولا مسیرهای خوبی برای راهپیمایی پیدا کنند.

www.orlandoinfo.com

لاس وگاس

در سراسر لاس وگاس گویی مهمانی بزرگی برپا است. پارک تفریحی برای بزرگسالان را تصور کنید که دارای نورانی ترین چراغ ها و اغراق آمیزترین ساختمان ها باشد. با قدم زدن در خیابان تجاری لاس وگاس این تصور به واقعیت تبدیل می شود. بازدید کنندگان از این شهر می توانند از فواره های سر به فلک کشیده تا نمایش با نور های لیزری، و قمارخانه هایی که مردم در آنها با پول های هنگفتی قمار می کنند و انواع نمایش های رقص طراحی شده با رقصنده های متبحر را پیدا کنند. خوابیدن یکی از آخرین کارهایی است که گردشگران انجام می دهند. گردشگرانی که در پی کشف محلی کمتر شلوغ و نورانی هستند، می توانند به خیابان فریمونت در مرکز شهر بروند که قمارخانه هایی به سبک قدیمی تر دارد.

http://www.visitlasvegas.com

هونولولو

در حالی که شهر هونولولو محل شلوغ و پر رفت و آمدی برای شرکت ها و اقتصاد تجاری، موزه ها و باغ گیاه شناسی فاستر (محل مناسبی برای پیک نیک) است، بیشتر از هرچیز به عنوان نقطۀ شروع جزیرۀ اوآهوی هاوایی شهرت دارد. بیشتر گردشگران به خاطر سواحل بی نظیر و مناسب شنا، مغازه ها، رستوران ها و فراوانی تفریحات در هوای باز، از موج سواری گرفته تا کاتاماران رانی، در وایکیکی جمع می شوند. غالب محلی ها و گردشگران، بیشتر در آب های اطراف هالیوا موج سواری می کنند، که شهری ساحلی در سواحل شمالی جزیره است. کسانی که به تاریخ دریانوردی آمریکا علاقه دارند، از بنای یادبود یواس اس آریزونا دیدن می کنند که برای بزرگداشت کسانی که در دسامبر 1941و طی حمله به پرل هاربر کشته شدند و نیز یو اس اس میسوری، ناو جنگی که در سال 1992 مأموریت کاریش پایان یافت، ساخته شده است.

http://www.gohawaii.com

واشنگتن

واشنگتن دی. سی. روح ایالات متحده را در خود دارد. بازدید کنندگان از این شهر شاهد تاریخ، غرور، و دستگاه پرسر و صدای سیاست آمریکا هستند که بی وقفه کار می کند. تعدادی از بزرگ ترین موزه های کشور در این شهر قرار دارند (از موزۀ هوا و فضا گرفته تا گالری ملی هنر). واشنگتن علی رغم برخورداری از خصوصیات شهری، فضای های طبیعی سبز بسیاری دارد. در مسیرهایی که جزیرۀ روزولت واقع در میان رود پوتوماک را دور می زنند، می توان سکوت و خلوت خوبی یافت. و البته از پرجاذبه ترین محل های دیدنی، نشنال مال است که حیاط اصلی آمریکا لقب دارد. می توانید پتویی روی چمن ها پهن کنید و در میان بناهای یادبوی که برای گرامی داشت تنی چند از مهم ترین رهبران کشور ساخته شده، به استراحت بپردازید.

http://www.washington.org

شیکاگو

این شهر که با تیم های حرفه ای ورزش، رستوران هایی در سطج جهانی و معماری پرجاذبۀ خود شناخته می شود، برجسته ترین شهر میانۀ غرب ایالات متحده است. مناسب ترین لقب برای این شهر، “شهر محله ها” است. شیکاگو دارای 70 محلۀ منحصر به فرد است- از اندرسون در شمال شهر گرفته تا هایدپارک در جنوبی ترین نقطۀ شهر- که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. این شهر که بر کرانه های دریاچۀ میشیگان واقع شده، امکانات خوبی نیز برای خرید گردشگران دارد، خصوصا در مگنیفیسنت مایل که مرکز مغازه ها و فروشگاه های لباس های مارک دار است و در طول خیابان میشیگان واقع شده است.

http://www.explorechicago.org

بوستون

بوستون حقیقتا نگین منطقۀ نیواینگلند است. از بهترین راه های کشف این شهر برای گردشگران، از طریق زنجیرۀ پارک های آن است، مانند بوستون کامن که آبگیر قورباغۀ آن، محل مناسبی برای خانواده ها است. پابلیک گاردن که در نزدیکی آن واقع است، آبگیر دیگری دارد که با قایق هایی به شکل قو می توان روی آن گردش کرد؛ این پارک کار خود را در دهۀ 1870 آغاز کرد. این شهر نقش عمده ای در شکل گیری تاریخ آمریکا داشته اما تنها به گذشتۀ خود متکی نیست. به عنوان مثال، فانیول هال که قبل از انقلاب آمریکا سخنرانان بزرگی نطق های اعتراض آمیز خود را در آن ایراد کردند، حالا محل بازاری پر از مغازه و رستوران است که فقط پیاده می توان در آن تردد کرد. بندر بوستون، محل بوستون تی پارتی، اکنون محل پیاده روی نزدیک بندر است که مسیر های پیاده روی آن کرانه ها را دور می زند.

http://www.bostonusa.com